ישראל אלי עפר - רואה חשבון וכלכלן

ישראל (אלי) עפר

רואה חשבון, כלכלן

איתנו הכל אפשרי

מומחה לביקורתת חקירתית - FORENSIC ACCOUNTING

מוסמך למתן חוות דעת מומחה  לבית מישפט  ומוסמך כבורר.

elio@hands-on4you.com 
   054-5391847 
    


מאמרים:


דרך מצוינת למנוע את ההונאה הכספית בחברה :
גילוי הונאות כספים בחברות

כשמדובר בארגונים ובחברות גדולות, הסיכוי להונאת כספים הוא גבוה מאד. ככל שהחברה כוללת, במסגרתה, עובדים רבים וגם תחומים שונים, החשיפה למעילות והונאות הקשורות בכספים היא רבה במיוחד. במסגרת שירותיהם של רואי חשבון רבים, ניתן לקבל שירות מיוחד של גילוי הונאות כספים, המאפשר לזהות את ההונאה באמצעים מיוחדים ובעיקר לאור ניסיונו הרב של רואה החשבון בתחום והידע שרכש במשך השנים.

כיצד מתבצע תהליך גילוי ההונאה בחברה


ישנם סוגים שונים של הונאות הקשורות לכספים. ישנן הונאות שבהן לוקחים חלק עובדי החברה עצמם, שבחלקם גם עובדים זוטרים, וישנן הונאות כספים שבהן לוקחים חלק המנהלים הבכירים. במרבית ההונאות מעורבים אמצעי תשלום למיניהם, כמו העברות בנקאיות, המחאות שונות ועוד. העברת התשלום לגורמים חיצוניים היא קלה הרבה יותר בדרך זו וגם קשה לאתר אותה בזמן קצר. רישום פעולה כוזבת בספרי החשבונות וגם אי רישומה מאפשרים למבצע ההונאה להמשיך לעשות זאת מבלי להיתפס וגם להישאר בארגון או בחברה לאורך זמן.

כיצד מגלים את ההונאה


בעזרתו של רואה חשבון מקצועי ניתן לגלות את הונאות אלו. גילוי הונאות כספים בחברה יכול להיעשות על ידי ביצוע פעולות שונות באופן יומיומי הבודקות את ההתנהלות הכספית שבחברה וכן ביצוע בדיקות שונות במידה ועולה חשד שבוצעה הונאה. התנהלות כספית נכונה ומדויקת מאפשרת למנוע הונאות ומעילות, תוך התייחסות לכל הפרטים הקשורים לאמצעי התשלום ואופן העברתם של הכספים עצמם. ישנם כיום תוכנות מיוחדות שבהן נעזרים לא מעט רואי חשבון, העוזרות להתמודד עם מקרים של הונאה, הלבנת כספים ומעילות שונות. תוכנות אלו מבצעות בדיקות מקיפות וניתוחים למיניהם. שילוב בין האפשרויות הקיימות כיום לצד רמת מקצועיות גבוהה של רואה החשבון שמלווה את החברה הם דרך מצוינת למנוע את ההונאה הכספית בחברה ולאתר הונאות שכבר בוצעו.
  לשיחת יעוץ ראשונית חינם :


שלח
Thank You!
The form has been successfully sent.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
דוא"ל:
This field is required.